znamy prosty sposób na oszczędzanie - kliknij po więcej szczegółów i dowiedz się jak za zakupy płacić mniej!

sprawdź zamknij +

Porady:

Wciągarki bramowe wraz z wciągnikami podlegają dozorowi technicznemu. Dla takich urządzeń stosuje się dozór uproszczony i nie wymagają one zgłoszenia do UDT. W zakresie dozoru uproszczonego należy, zapewnić konserwacją i obsługę przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia (II W). Uprawnienia do obsługi nie są wymagane przy urządzeniach z napędem ręcznym.
Jeżeli chodzi o współpracę wózka widłowego z pomostem roboczym to sprawę można rozpatrywać w dwóch przypadkach przedstawionych w tym wpisie.
Oprócz standardowego zastosowania naszych regałów w magazynach czy halach,  proponujemy Państwu również nietypowe ich zastosowanie. Metalowe regały półkowe idealnie sprawdzą się także do użytku domowego – zarówno w garażu, przydomowym warsztacie jak i piwnicy.
Produkowane przez nas magazynowe regały półkowe należą do grupy produktów, szczególnie chętnie wybieranych przez naszych klientów za sprawą rzetelnego i solidnego wykonania, a także swego rodzaju wielozadaniowości.
Jeszcze do niedawna, człowieka, w zakresie transportu, podnoszenia czy przesuwania wszelkiego rodzaju dużych przedmiotów, ograniczały jego fizyczne możliwości i umiejętności.
ODPOWIEDŹ DORADCY:   Do pracy na wylewce betonowej najlepiej zastosować w wózku paletowym koła gumowe...
ODPOWIEDŹ DORADCY: Dokumentacja wymagana przy złożeniu wniosku do UDT o dopuszczenie dźwignika do eksploatacji...
ODPOWIEDŹ DORADCY:   Uwaga: Dźwigniki służą głównie do transportu pionowego towarów. Tylko przy spełnieniu z góry ustalonych warunków można nimi transportować towar wraz z człowiekiem...
ODPOWIEDŹ DORADCY:   Do utworzenia konta należy użyć adresu e-mail jako loginu ...
ODPOWIEDŹ DORADCY:   Nie. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 18 lipca 2001 r. w sprawie trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych...
ODPOWIEDŹ DORADCY: Do pracy na wylewce betonowej najlepiej zastosować w wózku paletowym koła gumowe - znacznie lepiej amortyzują drobne nierówności.
ODPOWIEDŹ DORADCY: Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 13 grudnia 2012 uchylające przepisy dotyczące obsługi suwnic elektrycznych w zakładach pracy.

Polecane:

W przypadku przechowywania chemicznych materiałów płynnych, np. kwasów, niezwykle ważne jest, aby nie doprowadzić do ich wycieku. Zagrażać by to mogło zarówno środowisku naturalnemu, jak również bezpieczeństwu na stanowisku pracy.
Optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej to jedno z podstawowych zadań, przed którym stoją deweloperzy specjalizujący się w budowie nieruchomości przemysłowych oraz projektanci odpowiadający za wyposażenie magazynów.
Różnego rodzaju urządzenia dźwignicowe, jak żurawie czy też suwnice, nie mogłyby w pełni spełniać swoich zadań, gdyby nie zawiesia. 
Współczesny magazyn w niczym nie przypomina tego z przed 10 czy 20 - stu laty. Proces przyjmowania towaru, składowania i wydawania jest w dużej mierze zautomatyzowany.
Każde przedsiębiorstwo produkcyjne, poważnie myślące o swojej przyszłości oraz o osiąganiu sukcesów, musi zadbać o należyte wyposażenie posiadanych pomieszczeń magazynowych. 
Przy przemieszczaniu, zarówno w pionie, jak i w poziomie, ładunków o masie rzędu kilkuset kilogramów lub nawet kilku ton, znajdują zastosowanie rozmaite urządzenia dźwignicowe. 
O ile mechanizm działania konwencjonalnego wózka widłowego o napędzie elektrycznym opiera się na podnoszeniu wideł z towarem w górę w obrębie wysokości dosyć sporego masztu, wózek nożycowy jest konstrukcją znacznie mniej skomplikowaną. 
Każdy pracownik warsztatu, punktu serwisowego oraz przemysłowej hali produkcyjnej, doskonale zdaje sobie sprawę, jak istotne jest funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni w miejscu pracy.
Sprzęty funkcjonalne, trwałe, zaprojektowane według norm, bezpieczne dla użytkujących je osób oraz, co również ważne, niezwykle estetyczne. 
Produkty ulokowane na paletach wymagają odpowiedniego zabezpieczenia - mechanicznego, transportowego, a także ochrony przed wilgocią. Zabezpieczając paletę folią, należy zadbać o jej odpowiednie rozciągnięcie i brak naderwań.
Magazynowanie i składowanie towaru to istotny etap procesu produkcyjnego i logistycznego. W związku z rosnącymi oczekiwaniami przedsiębiorstw i stale zaostrzającymi się dyrektywami UE, rozwiązania dla hal i magazynów są ciągle udoskonalane i unowocześniane.
Palety plastikowe znajdują zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu, zwłaszcza związanych z żywnością i medykamentami. Produkty w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i ogrodnictwie wymagają przechowywania i transportowania w restrykcyjnych warunkach.
Optymalne zagospodarowanie przestrzeni to podstawa w każdym magazynie czy warsztacie. W przypadku przechowywania nieskończenie wielu rodzajów osobno posegregowanych drobnych elementów, takich jak różnego rodzaju śrubki, gwinty, czy nakrętki, doskonale zdadzą egzamin pojemniki warsztatowe. 
W ofercie naszej firmy dostępne są regały półkowe zarówno w wersji z półkami metalowymi jak i z płyty wiórowej. Komfortowe składowanie i przechowywanie na regałach półkowych Dimax zawdzięczamy ergonomii konstrukcji, optymalnej ładowności regału oraz doskonale zaprojektowanej konstrukcji.
Dostępne w tm24.pl wózki magazynowe zapewnią Klientowi komfortowy transport ładunków w obrębie powierzchni magazynu, hali produkcyjnej czy sklepu. Wózki platformowe oraz wózki podnośnikowe – bo na nich się skupimy, służą do szybkiego i sprawnego przemieszczania ładunków na niewielkie odległości.
Wciągniki cieszą się niezwykle dużym powodzeniem wśród naszych stałych Klientów, jak też stanowią powód, dla którego nowe firmy decydują się na współpracę z nami. 
Za pośrednictwem sklepu internetowego tm24.pl można zamówić wiele rodzajów pojemników plastikowych, dzięki którym zarówno organizacja procesów logistycznych, jak i sam transport towarów staną się o wiele łatwiejsze. 
Jedną z naszych propozycji są wózki podnośnikowe oraz wózki paletowe ręczne.  Wózki paletowe stanowią jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego magazynu.
Szafa metalowa - drzwiczki, kilka półek bądź wieszak, czego chcieć więcej? A jednak, pomimo zdawałoby się „powszedniości” mebli metalowych, wiele osób pragnie korzystać na co dzień z estetycznych oraz naprawdę praktycznych sprzętów.   
Mostki przeładunkowe, to dzięki nim, załadunek i rozładunek towarów może odbywać się szybko oraz bezpiecznie. Współczesne technologie oferują w tym temacie szeroki wybór rozwiązań.
Asortyment naszego sklepu tworzą m.in. funkcjonalne i praktyczne pojemniki plastikowe. W zależności od ich rodzaju, mogą służyć do przechowywania artykułów przemysłowych i spożywczych lub być wykorzystywane do gromadzenia odpadów.

do góry