Chcesz otrzymać kod rabatowy na 150, 300 lub 500 zł? Sprawdź jak to zrobić!

sprawdź zamknij +

Owijarka do palet – sposób na zabezpieczenie ładunku

Produkty ulokowane na paletach wymagają odpowiedniego zabezpieczenia - mechanicznego, transportowego, a także ochrony przed wilgocią. Zabezpieczając paletę folią, należy zadbać o jej odpowiednie rozciągnięcie i brak naderwań. W halach produkcyjnych i magazynach najczęściej wykorzystuje się obecnie polietylenową folię stretch – najtańszą i najefektywniejszą z dostępnych na rynku opcji. Folie te cechuje wysoka elastyczność, mała przepuszczalność pary wodnej oraz spora odporność na niskie temperatury, sole, kwasy i zasady. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań do palet – specjalistycznych owijarek, znacząco usprawniło proces foliowania.

Owijarka do palet – podstawowe informacje


Dostępne w ofercie sklepu Tm24.pl owijarki do palet firmy Promag dedykowane są w szczególności centrom dystrybucyjnym, w których wymagana jest efektywna i szybka paletyzacja produktów. Owijarki te służą do maszynowego owijania palet folią stretch w cyklu automatycznym lub półautomatycznym. Przedsiębiorstwo zamawiające owijarkę, otrzymuje w pakiecie transport, montaż i szkolenie pracowników z zakresu obsługi urządzenia. Owijarka do palet nie tylko znacząco skraca czas foliowania. Zwiększony nawet trzykrotnie rozciąg folii to znaczące oszczędności z tytułu kosztów owijania. Działanie owijarki oszczędza też czas pracowników magazynu

Wybór owijarki automatycznej polecany jest w szczególności obiektom wymagającym najwyższej wydajności foliowania. Owijarkę automatyczną najlepiej stosować w przypadku towaru o regularnym kształcie (by umożliwić działanie fotokomórce). Asortyment Tm24.pl zawiera dwa modele owijarek automatycznych: OPTI-PACK (wym. 2550x1500x2700mm) oraz MAXI-PACK (wym. 2550x1500x3000mm). Oba modele posiadają wydajność ok. 20-30 palet na godzinę. Urządzenia te pobierają moc 1,2 kW, zaś ich napięcie zasilania to 230V. Średnica talerza obrotowego wynosi 1500. Jeśli chodzi o ładunek obsługiwany przez owijarkę, jego maksymalne parametry mogą mieć 2100mm wysokości i 2000kg ciężkości.

 

Proces owijania znamionuje płynny start i zatrzymanie talerza obrotowego. Paleta jest pozycjonowana do ułożenia pierwotnego po zakończeniu pracy. W trakcie występuje płynna regulacja prędkości wózka folii i łatwa wymiana rolki. Do lekkich ładunków zainstalowano docisk pneumatyczny.

Użytkowanie owijarki automatycznej pozwala zmniejszyć zużycie folii nawet do 70%.

Owijarka półautomatyczna – parametry

Z owijarki półautomatycznej mogą korzystać obiekty, w których nie jest wymagana wysoka wydajność foliowania. Owijarki półautomatyczne sprawdzają się w przypadku nieregularnego kształtu towaru i niewielkiej ilości palet. Ten typ owijarek wymaga obsługi manualnej.

Oferta Tm24.pl zawiera trzy modele owijarek półautomatycznych: BASIC PACK, BASIC +, BASIC + PRESS. Jeśli chodzi o parametry ładunków obsługiwanych przez owijarki, mogą one mierzyć 1200x1000x2100mm i ważyć do 2 ton.

Proces owijania z urządzeniem półautomatycznym ma płynny start i zatrzymuje talerz obrotowy. Po zakończeniu pracy paleta jest przywracana do pierwotnego położenia. Owijarka półautomatyczna posiada system rozciągania folii do 100%. Istnieje też wersja owijarki półautomatycznej z fotokomórką – umożliwia ona ustawienie czasu owijania, wysokości zakładki oraz ilości cykli foliowania.

Sklep internetowy Tm24.pl może też poszczycić się innowacyjnym urządzeniem – samojezdną owijarką półautomatyczną Spider-Pack o szerokiej gamie ustawień owijania. Jest to niewielka, łatwa w obsłudze maszyna, wyposażona w fotokomórkę i zapewniająca rozciąg folii aż do 350%.

do góry