Chcesz otrzymać kod rabatowy na 150, 300 lub 500 zł? Sprawdź jak to zrobić!

sprawdź zamknij +

Paleciak elektryczny – niezawodne wózki widłowe

Jeszcze do niedawna, człowieka, w zakresie transportu, podnoszenia czy przesuwania wszelkiego rodzaju dużych przedmiotów, ograniczały jego fizyczne możliwości i umiejętności. Obecnie, dzięki rozwojowi techniki, możliwe jest bezpieczne przenoszenie przedmiotów o dużej wadze i wielkich gabarytach na znaczne odległości. Wiele z tych innowacji technicznych zmieniło bezpowrotnie sposób składowania oraz dystrybucji towarów. Zaawansowany technologicznie sprzęt do przewożenia oraz pewna standaryzacja w zakresie opakowań i sposobu pakowania towarów (np.. palety) umożliwiły bezpieczny transport i załadunek dużej ilości przedmiotów w krótkim czasie. Na początku wieku, załadowanie samochodu ciężarowego, wymagało kilkunastu godzin ciężkiej pracy całej ekipy załadunkowej. Dziś może to zrobić jeden pracownik w zaledwie kilka godzin.

Współcześnie, najważniejszą rolę w nowoczesnych magazynach odgrywają wózki widłowe elektryczne do transportu palet, zwane potocznie paleciakami elektrycznymi. Są nieodzownym elementem w całym procesie logistycznym. Paleciaki elektryczne to nie tylko możliwość szybkiego załadunku i rozładunku, to także szansa na optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej. Dzięki możliwości szybkiego przemieszczania dużych ilości towarów, możemy znacznie ekonomiczniej zarządzać przestrzenią magazynową.

Paleciak elektryczny to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie.

Zastosowane w tego rodzaju wózkach silniki prądu zmiennego AC nie wymagają przeglądów serwisowych. Ponadto zapewniają trwałość oraz długi okres bezawaryjnej eksploatacji wózka. Oferta wózków paletowych elektrycznych przeznaczonych do unoszenia i transportu towarów jest bardzo szeroka. Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli paleciaków elektrycznych, przystosowanych do różnego rodzaju zadań.

Do grupy nieco prostszych paleciaków elektrycznych, wykorzystywanych powszechnie zarówno w magazynach, jak i hurtowniach czy supermarketach, należą wózki elektryczne prowadzone. Paleciak elektryczny EASYTRUCK PLUS FE to bardzo proste i praktyczne narzędzie pracy. Elektryczny napęd eliminuje konieczność użycia siły fizycznej podczas ciągnięcia wózka z towarem. Wózki tego rodzaju szczególnie cenione są w miejscach, gdzie kobiety stanowią większość załogi pracowniczej. Udźwig tego wózka, to co prawda tylko 1500 kilogramów, jednak jego funkcjonalność jest godna większej uwagi. Wózek jest łatwy w operowaniu i bardzo zwinny. W wózkach tego typu zastosowano hamulec bezpieczeństwa, który reaguje natychmiast w sytuacjach awaryjnych. Wysokość podnoszenia wynosi 200 milimetrów, a promień skrętu 1454 milimetrów. Masa wózka wynosi tylko 200 kilogramów. Wózek ma wbudowany sygnał dźwiękowy informujący o niskim stanie naładowania baterii, co zabezpiecza przed całkowitym rozładowaniem baterii i przestojami.

Na rynku dostępne są także nieco bardziej zaawansowane technicznie paleciaki elektryczne. Do tej grupy niewątpliwie należy wózek elektryczny paletowy SMART-TRUCK, o udźwigu 1500 kilogramów. W wózku tym wyeliminowano ręczną obsługę. Dzięki elektrycznemu napędowi jazdy, który umożliwia bezstopniową regulację prędkości jazdy oraz mechanizmowi podnoszenia ładunku na widłach, praca tym wózkiem należy do przyjemności. Wózek elektryczny paletowy HEAVY-TRUCK AC z podestem dla operatora, to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, zapewniające komfort i bezpieczeństwo pracy. W sprzedaży znajdziemy paleciaki elektryczne o różnym udźwigu. Wózki tego typu wyposażone są we wskaźnik naładowania baterii. 

W obszarze wózków elektrycznych do podnoszenia i transportu towarów królują znacznie bardziej zaawansowane konstrukcje. Wózek elektryczny podnośnikowy  TOP-TRUCK 33 PLUS AC  to wysokiej klasy paleciak elektryczny przeznaczony do bardziej wymagających zadań. Udźwig wózka wynosi 1500 kilogramów, wysokość podnoszenia to zaś 3,3 metra. Z kolei wózek podnośnikowy HI-TRUCK50 PLUS AC z wolnym skokiem to bardzo profesjonalny sprzęt, w którym nie brakuje innowacyjnych rozwiązań ułatwiających codzienną pracę. W tym wózku wysokość podnoszenia wynosi 5000 milimetrów, a udźwig aż 1500 kilogramów. Ten paleciak elektryczny przeznaczony jest do prac załadowczo – wyładowczych. Wózek nie boi się trudnej pracy, jego konstrukcja została specjalnie opracowana z myślą o najtrudniejszych zadaniach. Maszt wysokiego podnoszenia wózka typu triplex jest wykonany z najwyższej jakości stali. Elektryczny zespół sterujący pochodzi od powszechnie cenionej firmy Curtis.

To tylko wycinek oferty profesjonalnych paleciaków elektrycznych. Obecnie trudno sobie wyobrazić pracę w magazynie, hurtowni czy supermarkecie bez klasycznego paleciaka, czy to ręcznego, czy elektrycznego.

do góry