Mamy dla Ciebie rabat 150, 300 lub 500 zł ? Odbierz teraz!

sprawdź zamknij +

Pojemniki warsztatowe – miej wszystko pod ręką

Optymalne zagospodarowanie przestrzeni to podstawa w każdym magazynie czy warsztacie. W przypadku przechowywania nieskończenie wielu rodzajów osobno posegregowanych drobnych elementów, takich jak różnego rodzaju śrubki, gwinty, czy nakrętki, doskonale zdadzą egzamin pojemniki warsztatowe. Co do sposobu przechowywania niewielkich gabarytowo części, pojemniki takie mogą mieć różną szerokość, wysokość czy głębokość, zaś ich cechą wspólną jest możliwość łatwego tworzenia większych konstrukcji z poszczególnych elementów. Pojemniki mogą być umieszczane jeden na drugim (tzw. sztaplowanie) bądź w oparciu o specjalne stelaże czy listwy, dzięki czemu można łączyć je w piętrowe konstrukcje szeregowe, zwane także modułami. Każdy pojemnik warsztatowy został wykonany z niezwykle wytrzymałego polipropylenu – tworzywa, które doskonale sprawdza się nie tylko w warsztacie czy magazynie, ale i w narzędziowni niejednej wielkiej hali produkcyjnej. Specjalnie profilowany polipropylen nie przewodzi ładunków elektrycznych, toteż pojemniki warsztatowe, a konkretnie ich odmiana ESD, stosowana jest w przemyśle elektronicznym.

Stojak z pojemnikami warsztatowymi – poręczny regał na drobne elementy


Segmenty modułowe – kompaktowa przestrzeń dla drobnych elementówIstnieje kilka typów pojemników, każdy z nich produkowany jest w czterech różnych wielkościach. Firma Promag opatentowała specjalne stojaki, dzięki którym pojemniki typu A, B, C, A ESD (model dla branży elektronicznej), czy też Alfa, możemy łączyć w konstrukcje, do złudzenia przypominające regały półkowe. Większość stojaków wyposażona jest w kółka łożyskowe, dzięki czemu konstrukcja z pojemnikami jest mobilna – stojaki takie nazywamy przejezdnymi. Każdy stojak na pojemniki warsztatowe, który posiada kółka, oferuje możliwość zamocowania pojemników z obu stron stelaża. Stojaki stacjonarne, dla odmiany, mogą być jedno- lub dwustronne. Ergonomiczna konstrukcja pojemników pozwala na mocowanie ich w specjalnie wyprofilowanych listwach stojaka. Zwykle taki stelaż wyposażony jest w osiem, dziewięć lub dziesięć listew, każdy stojak zwykle mieści w sobie co najmniej po dwa rzędy dla każdego z gabarytów pojemników (w przypadku pojemników typu C (ecobox) oraz tzw. modułbox – cztery różne wielkości pojemników, pozostałe rodzaje kontenerów mają po trzy lub pięć rozmiarów.

Poza wspomnianymi pojemnikami warsztatowymi typu modułbox, charakteryzującymi się dosyć sporymi gabarytami (ładowność od 4 do 15 kg przy sztaplowaniu w słupku, a nawet dwukrotnie większa w otwartej przestrzeni), Promag oraz inne firmy z sektora wyposażenia magazynów, proponują segmenty modułowe, czyli łączone w grupy po 10 sztuk pudełka z szufladkami. szufladki do tego typu pojemników posiadają przezroczyste drzwiczki lub są całkowicie przezroczyste. Składowane wewnątrz elementy zostały dzięki temu zabezpieczone przed osiadaniem na nich kurzu, jednak pomimo szczelnego ich zamknięcia w pojemnikach, pozostają one dobrze widoczne

.

do góry