9 Dni Darmowej Dostawy (1-9 maj 2021) dla zamówień powyżej 100 PLN netto z kodem rabatowym WEEKEND-MAJOWY

sprawdź zamknij +

Regały półkowe - do magazynu i warsztatu

W ofercie naszej firmy dostępne są regały półkowe zarówno w wersji z półkami metalowymi jak i z płyty wiórowej. Komfortowe składowanie i przechowywanie na regałach półkowych Dimax zawdzięczamy ergonomii konstrukcji, optymalnej ładowności regału oraz doskonale zaprojektowanej konstrukcji. Firma Promag nie zapomniała także o ekspozycyjnym charakterze mebli, stąd też regały prezentują się wyjątkowo estetycznie. Rodzina regałów półkowych obejmuje trzy grupy produktów przeznaczonych odpowiednio do składowania lekkich, średnich oraz ciężkich ładunków.

Regały półkowe, czyli jak wykorzystać przestrzeń do ostatniego centymetra sześciennego…

Taka myśl przyświecała konstruktorom regałów półkowych Promag. Wchodząc do magazynu, sklepu lub archiwum, wyposażonych w regały półkowe, nie można nadziwić się, w jaki sposób tak znaczna ilość towaru, dokumentów, czy innych składowanych materiałów mogła się zmieścić na tak niewielkiej przestrzeni. „Maksymalnie” oznacza także „bezpiecznie”: produkty, takie jak stalowe regały półkowe, podlegają wszelkim surowym normom krajowym oraz międzynarodowym. Stabilność konstrukcji zawdzięczamy odpowiednio profilowanym elementom nośnym, nieco bardziej masywnym, w miarę wzrostu normatywnej ładowności regału.

Obydwa z materiałów stosowanych do produkcji półek do regałów charakteryzują się wyjątkową trwałością, jednak najważniejszym kryterium jest maksymalne obciążenie półki – w przypadku wzmocnionej, kilkuwarstwowej płyty wiórowej oraz półki o rozmiarze 1 na 0,6m (1000 na 600, wymiary podane w milimetrach) maksymalny udźwig nie przekracza dwustu kilogramów – oczywiście, gdy mamy na myśli regały półkowe o maksymalnie wzmocnionej ramie. Parametry regałów półkowych ze stali opisane są w kolejnej części tekstu.

 

Regał półkowy do obsługi ręcznej bądź z pomocą wózka podnośnikowego

Najbardziej masywne regały półkowe z serii Dimax, D30/D40, przeznaczone są do składowania ciężkich ładunków, w tym lekkich palet – maksymalna nośność półki w panelu to 560kg. Obsługa regału przez wózek podnośnikowy jest możliwa dzięki zastosowaniu specjalnych, bardziej masywnych elementów konstrukcyjnych, takich jak rygle typu Z. W porównaniu ze zwykłymi ryglami, rygle Z posiadają specjalnie zaprojektowane elementy mocujące, dzięki którym znika ryzyko dość prawdopodobnych, w przypadku obsługi za pomocą wózka, uszkodzeń mechanicznych.


Do zadań specjalnych: regał z wysuwanymi półkamiŁadowność regałów Dimax D10 oraz D20, jest odpowiednio mniejsza – maksymalna nośność, w przypadku pojedynczej półki znajdującej się w panelu regału, sięga 310kg. Regał Dimax D10, dzięki swojej wszechstronności, doskonale nadaje się do archiwów, bibliotek, zaś w przypadku sklepów, zależnie od asortymentu, polecamy też regały D20 – o średniej ładowności.

W obiektach takich jak hale magazynowe często spotykamy zarówno regały typu PHS-OUT. Część z nich obsługiwana jest przy pomocy dodatkowo montowanego wciągnika łańcuchowego, jednak wspólnym elementem całej serii PHS-OUT są wysuwane półki. Każdy z regałów posiada blokadę, zapobiegającą jednoczesnemu wysunięciu więcej niż jednej półki. Pobieranie ciężkich elementów z masywnych półek takiego regału, dzięki specjalnej konstrukcji produktu, staje się łatwe jak nigdy dotąd.

Jeśli potrzebne Ci regały półkowe to bez względu na zastosowanie – zapraszamy do nas!

do góry