Chcesz otrzymać kod rabatowy na 150, 300 lub 500 zł? Sprawdź jak to zrobić!

sprawdź zamknij +

Wciągniki – wszystko o urządzeniach dźwignicowych

Wciągniki cieszą się niezwykle dużym powodzeniem wśród naszych stałych Klientów, jak też stanowią powód, dla którego nowe firmy decydują się na współpracę z nami. Taki stan rzeczy zawdzięczamy między innymi wciągnikom ręcznym łańcuchowym. Tego typu wciągniki charakteryzują się niedużą masą. Ich obudowy oraz kasety przekładni odporne są na uderzenia. Dzięki temu, że zastosowane we wciągnikach haki wykonane są z łagodnym wygięciem, podczas pracy nie ma mowy o jakichkolwiek przeciążeniach. Nie ma także konieczności pozycjonowania haka czy też napinania łańcucha przed rozpoczęciem pracy wciągnika. W zależności od modelu wybranego wciągnika, do czynienia się będzie miało z innymi właściwościami tych urządzeń, dzięki którym ich użytkowanie będzie praktyczne oraz bezpieczne. Może to być na przykład osłonięty system hamulcowy, możliwość zmiany wysokości podnoszenia, czy też konstrukcja ułatwiająca konserwacje.

Innym rodzajem wciągników ręcznych, jakie znajdują się w asortymencie naszego sklepu są wciągniki linowe. Znakomicie sprawdzają się w przypadku podnoszenia, opuszczania bądź też przeciągania ładunków na dłuższych odległościach. Niewielka waga obudowy, jak również jej konstrukcja, zapewniają nieskomplikowane użytkowania oraz przystępną konserwację. W zależności od potrzeb, istnieje możliwość zakupienia lin o różnej długości.

Wciągniki ręczne, to nie jedyne tego typu urządzenia dostępne na tm24.pl.

Znaleźć u nas można bowiem także wciągniki elektryczne – linowe oraz łańcuchowe.

 

W przypadku wciągników elektrycznych linowych, nasi Klienci będą mieli do czynienia ze sprzętem:

  • Wciągniki elektryczne linowe udostępniamy również z wózkami elektrycznymi, przeznaczonymi do prac na torze prostoliniowym oraz belkach o półkach skośnych.o nie dużej wadze i małych wymiarach,
  • prostym w obsłudze (sterowanie odbywa się z kasety na przewodzie),
  • nadającym się w szczególności do pracy o małym natężeniu,
  • zasilanym jednofazowo (wtyczka 230 V),
  • o dowolnej długości przewodu.

Natomiast przeglądając prezentowane w sklepie internetowym wciągniki elektryczne łańcuchowe, z pewnością nie jeden Klient będzie miał, z powodu niezwykle bogatego wyboru, trudności z ostatecznym wyborem. W takiej sytuacji oczywiście odpowiemy na wszelkie pytania. Jednak zanim to nastąpi, zapraszamy do zapoznania się niektórymi cechami poszczególnych wciągników łańcuchowych. I tak między innymi, wciągniki elektryczne łańcuchowe:


typu SIXX i SICC: dostępne są w różnych konfiguracjach; mocować je można na oczku, wózku ręcznym bądź elektrycznym; mają zasilanie trójfazowe oraz kasetę sterującą z kablem (2,5m); wyposażone są w licznik godzin pracy (SIXX), czy też w sterowanie radiowe (SICC);Powyżej zaprezentowane cechy wciągników elektrycznych łańcuchowych, jak i pozostałych sprzętów dźwignicowych stanowią tylko małą część zalet tych urządzeń. Zapraszamy na strony naszego sklepu, aby dokładnie poznać ich wszystkie atuty.

  • typu SK: posiadają udźwig nawet do 5000 kg; dostępne są w wersji stacjonarnej, z wózkiem jezdnym ręcznym oraz elektrycznym; mają zainstalowaną ochronę przed przeciążeniem; dysponują dwoma prędkościami podnoszenia; dają możliwość na indywidualną konfigurację;
  • typu B i BC: podwieszane na haku wózka jezdnego podciąganego lub napędzanego elektrycznie; mają stabilną oraz pewną konstrukcję; dają możliwość na dwie prędkości podnoszenia;
  • do pracy ciągłej: wykorzystywane są w pracach warsztatowych oraz działaniach produkcyjnych; mają wysoką wartość udźwigu oraz wysoką jakość wykonania; gwarantują bezpieczną i efektywną pracę na różnorakich stanowiskach roboczych.

do góry