Chcesz otrzymać kod rabatowy na 150, 300 lub 500 zł? Sprawdź jak to zrobić!

sprawdź zamknij +

Wózek taczkowy – podstawa wyposażenia każdego magazynu

Współczesny magazyn w niczym nie przypomina tego z przed 10 czy 20 - stu laty. Proces przyjmowania towaru, składowania i wydawania jest w dużej mierze zautomatyzowany. Cały system podnośników, podajników czy taśmociągów jest sterowany komputerowo. Stosowane są nowoczesny systemy identyfikacji towarów. Jednak w pewnych obszarach, pracy człowieka i prostych narzędzi (m.in. wózki taczkowe) nie zastąpi żaden komputer czy automat.

Wyposażenie każdego magazynu jest dostosowane do charakteru składowanych towarów oraz funkcji, jaką spełnia w całym łańcuchu logistycznym. Na rynku spotkamy wiele praktycznych pojemników i palet, zaawansowanych technicznie wózków widłowych, innowacyjnych podnośników, wszelkiego rodzaju urządzeń przeładunkowych oraz nowoczesnych mebli i regałów, które w sposób znaczący ułatwiają pracę. Wszystkie urządzenia wykorzystywane w nowoczesnych magazynach muszą spełniać wiele wymagań. Po pierwsze, muszą być dostosowane do konkretnych potrzeb hurtowni czy spedytora. Po drugie, muszą być niezawodne. Urządzenia w magazynach czasem pracują 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Niezawodność gwarantuje, że każdy zamówiony towar dotrze do odbiorcy w wyznaczonym terminie. Czasem jedna awaria urządzenia magazynowego, może zatrzymać skomplikowany łańcuch dostaw, na końcu, którego jest producent, który bez jednego komponentu nie może kontynuować produkcji. Po trzecie, w miarę możliwości urządzenia muszą być bezobsługowe. To pozwoli zoptymalizować koszty magazynowania. Po czwarte, wszystkie urządzenia muszą zapewniać najwyższy poziom bezpieczeństwa pracy i przechowywanych rzeczy. W branży mówi się, że magazyn działa tak dobrze, jak dobrze działa jego najsłabsze ogniwo. To właśnie implikuje fakt, że każde urządzenie i narzędzie wykorzystywane we współczesnym magazynie musi być najwyższej jakości. Nawet tak podstawowe, jak wózek taczkowy.

 

W nowoczesnych magazynach wózek taczkowy jest elementem niezbędnym.


W wielu magazynach uzupełniają zautomatyzowany proces magazynowania lub stanowią ostatnie ogniwo w załadunku czy transporcie pojedynczych towarów. Gama produktów w zakresie wózków taczkowych jest bardzo szeroka. Na uwagę zasługuje aluminiowy wózek ręczny taczkowy ALUX. To lekki i kompaktowy wózek o szerokim polu zastosowań. Spełnia wszystkie wymagania, jakie stawiane są nowoczesnym urządzeniom magazynowym. Wózek jest wykonany ze specjalnego aluminium, co gwarantuje jego odporność na korozję. Ponadto wózek jest wytrzymały na pracę w trudnych warunkach. Innego rodzaju wózkiem jest wózek taczkowy aluminiowy składany PRTS – 90. Idealnie sprawdza się w transporcie paczek, kartonów czy worków. Nośność wózka wynosi 90 kilogramów. Wózek jest bardzo lekki i poręczny, co znacznie ułatwia manewrowanie. Po złożeniu wózek mieści się w bagażniku samochodu osobowego.

W pracy magazynowej pomocne są zarówno wózki przeznaczone do pracy w układzie pionowym, jak i poziomym. Wózek taczkowy ręczny ALOŚ VI to wózek uniwersalny. Doskonale się sprawdza zarówno w pionie, jak w poziomie. Wózek wyposażony jest w koła pneumatyczne, co ułatwia manewrowanie i znacznie podnosi nośność. Z kolei wózek taczkowy ręczny ALOŚ I to typowa „młynarka”. Wózek ma stalową konstrukcję, co gwarantuje najwyższy poziom wytrzymałości i bezpieczeństwa. Komfort pracy podnoszą koła pneumatyczne, w których można dokonywać zmiany ogumienia. Wózek ma uchwyty z tworzywa sztucznego ze specjalną ochroną dłoni. Nośność wózka wynosi 250 kilogramów.

Wózki taczkowe w procesie magazynowym odgrywają nieocenioną rolę. Tam gdzie potrzebne jest przemieszczanie pojedynczych i ciężkich przedmiotów na małe odległości, sprawdzają się idealnie. Każdy wózek taczkowy to solidne i funkcjonalne narzędzie, którego nie jest w stanie nic zastąpić. Wózkami taczkowymi można przemieszczać towary na każdej powierzchni. Wózki taczkowe stanowią transportowe uzupełnienie całej linii logistycznej złożonej z taśmociągów i podnośników. W ostatecznym rozrachunku, tak jak inne nowoczesne urządzenia magazynowe, wózki taczkowe decydują o szybkości dostaw i komforcie pracy w magazynie. Bez niech nie obędzie się żadem magazyn.

do góry