Chcesz otrzymać kod rabatowy na 150, 300 lub 500 zł? Sprawdź jak to zrobić!

sprawdź zamknij +

Zawiesia linowe – niezawodne urządzenia dźwignicowe

Różnego rodzaju urządzenia dźwignicowe, jak żurawie czy też suwnice, nie mogłyby w pełni spełniać swoich zadań, gdyby nie zawiesia. Te specjalne urządzenia służące do pracy z ładunkiem, stanowią nieocenioną pomoc w halach produkcyjnych czy też magazynach. Zawiesia podtrzymują, obwiązują, jak również zawieszają ładunek. Wykonuje się je z różnego rodzaju materiałów, dzięki czemu przystosowane mogą być do pracy z różnorodnymi ładunkami.

W dostępnej na łamach sklepu internetowego tm24.pl ofercie zawierającej urządzenia dźwignicowe, specjalną grupę produktów tworzą właśnie zawiesia. Proponujemy produkty o różnym przeznaczeniu, stworzone z różnorakich komponentów, które sprawdzą się bez zarzutu w każdym magazynie bądź hali produkcyjnej.

Zawiesia linowe stalowe to grupa zawiesi, ciesząca się niesłabnącą popularnością pośród Klientów sklepu.


Składające się na nie wysokiej jakości hak oraz stalowa lina, posiadają udźwig nawet do 20 t. Są to zawiesia zaciskane jedno, dwu, trzy, cztero bądź też wielocięgnowe. Zawiesia linowe stalowe dają możliwość różnorodnych zastosowań. Ponadto, co niezwykle ważne, na zamówienie można dostać w tm24.pl także zawiesia linowe zaplatane, jak również różne zakończenia zawiesi (szakla, pętla, ogniwo podłużne).

Jeśli potrzebne są zawiesia o większym udźwigu, zaopatrzyć się można w zawiesia łańcuchowe stalowe. Ich udźwig wynosi bowiem do 40 t. Podobnie jak zawiesia linowe, posiadają bardzo wysokiej jakości hak oraz łańcuch. Na tm24.pl dostępny jest także trzeci typ zawiesi – zawiesia poliestrowe. Stanowią one znakomity sprzęt do oplatania i zabezpieczania ładunku, odznaczają się dużą wytrzymałością.


Takimi zawiesiami są zawiesia do palet. Posiadają one specjalny uchwyt widłowy, dzięki któremu możliwy jest wzdłużny oraz poprzeczny transport palet. Dają także możliwość ręcznego wyważania środka ciężkości. W zależności od życzeń Klienta, uchwyty mogą mieć regulacje wysokości bądź też mogą nie posiadać takiej funkcji. Natomiast prosta konstrukcja oraz łatwa obsługa, czynią te zawiesia niezwykle przyjaznymi w pracy.Wszystkie zawiesia posiadają niezbędne atesty zgodności z wymaganymi normami. Oferowane są w różnych długościach (także na zamówienie). W sytuacji, w której potrzebne są zawiesia do pracy z konkretnymi ładunkami, można wybrać jeden z typów zawiesi specjalnych. Ich konstrukcja, jak i inne właściwości, dopasowane są pod dany ładunek.

Inne zawiesia specjalne oferowane na tm24.pl to zawiesia przeznaczone do podnoszenia oraz przenoszenia betonowych kręgów. Dzięki swojej uniwersalności, stosowane mogą być w różnych miejscach, a dzięki praktycznemu ogniwu, bez problemu zamocuje się je na każdego typu sprzętach unoszących. Są niezwykle wytrzymałe, jak też zapewniają pełne bezpieczeństwo w trakcie użytkowania.

Blachy, szczególnie te o dużej grubości lub powierzchni bocznej, stanowią materiały, które dzięki kolejnej grupie zawiesi z tm24.pl mogą być sprawnie transportowane. Zawiesia samozakleszczające do blach w pionie umożliwiają bowiem przeniesienie ładunku pomiędzy poszczególnymi stanowiskami w halach produkcyjnych czy też warsztatach. Praca z tego typu zawiesiami będzie niezwykle wydajna (szybki zacisk na podwieszanej blasze, jak również szybkie zwolnienie przenoszonego ładunku, gdy znajdzie się na stanowisku roboczym).

Jakie jeszcze zawiesia znaleźć można w ofercie sklepu internetowego tm24.pl? Wymienić tu można między innymi zawiesia klamrowe do zawieszania wciągników (na słupkach oraz belkach), bądź zawiesia szczękowe do rur i prętów, dwuteowników, czy też szyn.

do góry